Szafki monoblok i obudowy kompaktowe z płytą montażową Ecomp

Jest 6 produktów

Szafki typu monoblok mogą być wykorzystywane na potrzeby sterowania, jak również do innych celów: montażu sterowników, paneli kontrolnych, rozdzielnic. Ich solidna budowa i wykorzystanie trwałych, odpornych na korozję materiałów sprawia, że służą długo i niezawodnie, nie wymagając żadnej konserwacji. Nasz sklep elektroniczny oferuje obudowy kompaktowe z płytą montażową z serii ECOMP znanej francuskiej marki ETA.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Szafki monoblok ECOMP — charakterystyka i zastosowanie

Montaż stalowej szafki typu monoblok jest bardzo prosty – w ścianie należy wykonać dwa otwory, a następnie umieścić w nich kołki z haczykami, na których zawiesza się szafkę. Istnieje również możliwość wbudowania szafki we wcześniej przygotowaną wnękę w ścianie. Szafy monoblok do uniwersalnego zastosowania mogą również być montowane bezpośrednio na podłodze – w tym celu wykorzystuje się cokół, który należy domówić osobno, bo nie wchodzi w skład standardowego wyposażenia. Gwarantuje on stabilny i bezpieczny montaż na każdym rodzaju twardego podłoża.

Obudowy kompaktowe ECOMP to idealne rozwiązanie, gdy potrzebna jest mniejsza szafa sterownicza. Zakres ich standardowych wymiarów to przedział od 600 x 1209 x 400 mm do 1200 x 1409 x 400 mm. Mniejsze rozmiary wiążą się z tym, że tylny panel nie jest demontowalny, ale ich podłoga ma konstrukcję modułową i jest wyposażona w przepust gąbkowy jak w większych modelach. Istnieje też opcja doposażenia tego typu szafki monoblok w pełną podłogę EUFC, co jest warte rozważenia w przypadku chęci wykorzystania jej jako obudowy wiszącej. 

Obudowy kompaktowe mogą być stosowane zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz, np. wykorzystywane do montażu central telefonicznych. Wyposażone w pojedyncze lub podwójne drzwi, pozwalają na łatwy dostęp do wnętrza szafy. 

Obudowy kompaktowe ECOMP w ofercie naszego sklepu 

Proponujemy wysokiej jakości, trwałe szafki typu monoblok z serii ECOMP od ETA. Dzięki unikalnej metodzie ich malowania z wykorzystaniem kataforezy, przy minimalnej grubości powłoki posiadają wyjątkowe właściwości antykorozyjne. Doskonale nadają się do zabezpieczania umieszczonych w nich elementów automatyki przemysłowej przed działaniem czynników zewnętrznych, uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem osób niepowołanych. Podczas wyboru obudowy klienci mogą liczyć na fachowe doradztwo specjalistów.

W naszym sklepie dostępne są również szafy sterownicze innych rodzajów, a także szafki poliestrowe, szafki metalowe czy obudowy do zasilaczy. Zapraszamy do kontaktu.