Rozdzielnice elektryczne modułowe

Jest 3 produktów

Rozdzielnice modułowe chronią obwody elektryczne przed uszkodzeniami oraz zanieczyszczeniami. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się rozdzielnice modułowe elektryczne natynkowe i podtynkowe o różnej liczbie modułów: 12, 24, 36, 48, które są dostępne w różnych rozmiarach. Proponowane przez nas rozwiązania pochodzą od najlepszych producentów - takich jak Vago - i wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz niezawodnością. Posiadamy w sprzedaży rozdzielnice modułowe stalowe o stopniu ochrony IP31 oraz IP54 w atrakcyjnych cenach. 

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Czym jest rozdzielnica elektryczna?

Rozdzielnica modułowa elektryczna to rodzaj obudowy do elektroniki, która pełni kluczową funkcję w układach elektroenergetycznych. Służy do rozdziału prądu do obwodów, z których energia elektryczna dostarczana jest do urządzeń znajdujących się w domach, biurach, instytucjach, zakładach przemysłowych itp.

Rozdzielnice modułowe o szerokim zastosowaniu

W ofercie znajdują się rozdzielnice modułowe zarówno do zastosowań domowych, jak i przemysłowych. Są one niezawodne wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność doprowadzenia prądu do wielu pomieszczeń w danym budynku. W każdym z rozwiązań rozdzielnice stosowane są przede wszystkim w celu:

  • łączenia, rozdzielania oraz przerywania obwodów elektrycznych,
  • regulacji parametrów energii elektrycznej,
  • wykonywania pomiarów,
  • sterowania pracą urządzeń elektronicznych.

W ten sposób rozdzielnica modułowa elektryczna pozwala zapewnić prawidłowy przepływ energii elektrycznej, co z kolei przekłada się na poprawne funkcjonowanie sprzętów elektrycznych, a także ograniczenie ryzyka przepalenia instalacji.

Jak zbudowane są rozdzielnice modułowe?

Oferowane rozdzielnice modułowe wykonane są ze stalowej blachy, charakteryzującej się dużą odpornością i trwałością, dzięki czemu stanowią pewne rozwiązanie na lata. Konstrukcja rozdzielnic różni się w zależności od ich rodzaju oraz sposobu montażu. Wewnątrz rozdzielnicy natomiast znajdują się moduły, w których instalowana jest aparatura - między innymi licznik z okablowaniem zasilającym urządzenia oraz bezpieczniki (wyłączniki nadmiarowo-prądowe), które w sytuacji zagrożenia odcinają dopływ prądu. Ponadto w rozdzielnicach znajdują się elementy takie jak rozłącznik izolacyjny, wyłączniki różnicowo-prądowe, odgromnik, lampki sygnalizacyjne.

Rodzaje modułowych rozdzielnic elektrycznych

Główny podział rozdzielnic odbywa się ze względu na sposób montażu. Najpopularniejsze rozdzielnice to:

Jeśli nie wiesz, jaką rozdzielnicę wybrać, skontaktuj się z nami. Specjaliści sklepu internetowego obudowy24.pl służą fachowym doradztwem. Zachęcamy również do zapoznania się ze specyfikacją i opisem poszczególnych produktów.