Szafka ze stali nierdzewnej - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Posted by     sie 12, 2020     Home    0 Komentarze
Szafka ze stali nierdzewnej - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Szafki sterownicze ze stali nierdzewnej służą do zabudowy i zabezpieczenia elementów wykonawczych instalacji elektrycznych. Zatem optymalna jakość jest w tym przypadku kluczowa. Właśnie dlatego, wybierając tego typu obudowy, warto zwrócić uwagę na ich parametry, między innymi takie jak stopień ochrony czy temperatura pracy. Jakie jeszcze cechy należy wziąć pod uwagę, by zadbać o optymalne bezpieczeństwo elektroniki oraz osób pracujących, czy na co dzień funkcjonujących, w danym środowisku?

Szafki ze stali nierdzewnej to optymalny wybór

Wykonane ze stali nierdzewnej szafki stanowią częste rozwiązanie zarówno w zastosowaniach przemysłowych, w firmach, instytucjach, jak i w warunkach domowych. Przeznaczone są do montażu wewnątrz budynku oraz na zewnątrz - między innymi dlatego, ich niezawodne właściwości mają istotne znaczenie. W każdym z rozwiązań szafki sterownicze mają za zadanie uporządkować elementy wykonawcze instalacji oraz zapewnić im optymalne warunki dla zachowania bezpieczeństwa. Jednak nie każda szafka będzie równie skutecznym rozwiązaniem.

Co wyróżnia profesjonalne szafki sterownicze?

Za niezawodność szafek ze stali nierdzewnej odpowiedzialne są pewne parametry. Na wstępie warto jednak zaznaczyć, że już sam materiał wpływa na ich skuteczność. Stal nierdzewna to materiał wyjątkowo trwały, wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu taka obudowa zabezpiecza przed nimi delikatne elementy wykonawcze instalacji elektrycznych. Na co zatem warto zwrócić uwagę, chcąc wybrać profesjonalne, niezawodne szafki ze stali nierdzewnej.

  • Odporność na korozję - ma to szczególne znaczenie w sytuacji, kiedy szafka ma zostać zamontowana na zewnątrz.
  • Stopień szczelności - wysoki stopień ochrony, jak na przykład IP66, zapobiega dostaniu się do wnętrza obudowy kurzu czy wilgoci, a także stanowi zabezpieczenie przed wysokimi czy niskimi temperaturami. Dzięki optymalnej szczelności szafki stwarzają bezpieczne środowisko pracy zarówno montowane na zewnątrz, jak i w warunkach przemysłowych.
  • Możliwość pracy w szerokim zakresie temperatur - dzięki temu szafki ze stali nierdzewnej mogą być wykorzystywane w różnych warunkach, niezależnie od zmienności temperatur.
  • Rozmiar - aby szafka zapewniała optymalne warunki pracy, jej gabaryty muszą być odpowiednio dopasowane do poziomu rozbudowania instalacji elektrycznej. Zbyt mała szafka może sprawić, że poszczególne elementy nie będą mogły zostać zamontowane swobodnie, co mogłoby prowadzić do zaburzenia ich prawidłowego funkcjonowania.

Wszystkie te parametry sprawiają, że szafki sterownicze zapewniają bezpieczeństwo nawet w trudnych warunkach pracy.

Gdzie kupić wysokiej jakości szafkę?

Wybierając szafkę sterowniczą ze stali nierdzewnej, warto skorzystać z oferty profesjonalnych sklepów. W takich sklepach dostępne są szafki zgodne z wymaganymi normami bezpieczeństwa, wykonane z dbałością o każdy detal, przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań. Takie szafki znajdziesz w sklepie internetowym Obudowy24. Sprawdź ofertę i wybierz rozwiązanie przystosowane do konkretnej aplikacji.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze