Szafa Rack 19 stojąca czy wisząca - jaką wybrać?

Posted by     paź 1, 2019     Home    0 Komentarze
Szafa Rack 19 stojąca czy wisząca - jaką wybrać?

Oba rodzaje szaf służą do montażu urządzeń elektrycznych. Jednak szafa Rack 19 stojąca będzie niezawodna wszędzie tam, gdzie wymagany jest montaż dużej liczby urządzeń, stanowiących spore obciążenie. Z kolei szafa Rack 19 wisząca sprawdzi się wtedy, gdy na dużą szafę stojącą nie ma miejsca lub nie ma potrzeby jej montowania i zajmowania przestrzeni. Przekonaj się, którą szafę wybrać, by jak najlepiej spełniała swoją funkcję.

Do czego służą szafy Rack?

Zastanawiając się, szafa Rack 19 stojąca czy wisząca - którą wybrać, warto poznać ich przeznaczenie. Szafy Rack 19 zarówno stojące, jak i wiszące, pozwalają w estetyczny sposób zabudować i uporządkować aparaturę teleinformatyczną. Dzięki temu stanowią dla niej zabezpieczenie przed wpływem czynników zewnętrznych, a także szafy Rack pozwalają stworzyć optymalne warunki pracy urządzeń, co wpływa na ich poprawne działanie i możliwość długotrwałej eksploatacji. Możliwość szerokiego zastosowania, szaf Rack 19 sprawia, że obudowy te są wykorzystywane m.in. w serwerowniach, firmach teleinformatycznych czy energetycznych, a także w systemach automatyki domowej.

Kiedy wybrać szafę Rack 19 stojącą?

Szafa Rack 19 stojąca przeznaczona jest głównie do rozbudowanych sieci, a także do pomieszczeń o dużej powierzchni. Tego typu szafy cechują się wysokim współczynnikiem obciążenia. Montuje się w nich urządzenia o dużej wadze, a ze względu na ich rozmiar, większy niż w przypadku szaf wiszących, szafy stojące wykorzystywane są do montażu dużej liczby urządzeń. Szafa Rack 19 stojąca ma szerokie zastosowanie - przede wszystkim wykorzystuje się ją w przypadku zaawansowanych sieci:

  • teleinformatycznych,
  • telewizyjnych,
  • nagłośnieniowych,
  • automatyki przemysłowej lub domowej.

Tego typu obudowy najczęściej u podstawy posiadają kółka - co umożliwia łatwe przemieszczanie szafy w razie konieczności - a także stopki lub przy większym obciążeniu podstawę/cokół. Szafy Rack w wersji stojącej, oprócz wygody użytkowania oraz szerokiego zastosowania, cechuje stabilność i wysoka odporność na uszkodzenia, dzięki czemu montaż wielu urządzeń o dużej wadze jest w pełni bezpieczny. 

Kiedy wybrać szafę Rack 19 wiszącą?

Szafa Rack 19 wisząca to optymalne rozwiązanie przede wszystkim w miejscach, gdzie liczy się oszczędność przestrzeni, a także wszędzie tam, gdzie sieci nie są zbyt rozbudowane. Szafy wiszące mieszczą od kilku do kilkunastu urządzeń, dlatego podczas ich montażu warto rozważyć, czy w przyszłości urządzenia nie będą rozbudowywane - w tym przypadku szafa wisząca mogłaby ich nie pomieścić, co wiązałoby się z dodatkowym kosztem na wymianę szafy na większą. Szafy Rack 19 wiszące sprawdzają się więc do zabudowy urządzeń takich jak:

  • switche internetowe,
  • przełącznice światłowodowe,
  • cyfrowe rejestratory wideo,
  • firewall.

Zatem, szafy wiszące mają równie szerokie zastosowanie, co stojące. Różnica, decydująca o wyborze danego rodzaju obudowy, tkwi w liczbie oraz wadze urządzeń. 

 

Która szafa będzie lepsza?

Szafa Rack 19 stojąca czy wisząca - zastanawiasz się, jaką wybrać? Zarówno szafa Rack 19 stojąca, jak i wisząca stanowi profesjonalną obudowę dla okablowania czy urządzeń teleinformatycznych. Wybór odpowiedniej szafy uzależniony jest przede wszystkim od poziomu rozbudowania sieci, wagi urządzeń, a także możliwości przestrzeni. Na rynku dostępne są szafy w różnych rozmiarach i głębokościach, spośród których możliwy jest łatwy wybór obudowy optymalnie przystosowanej do potrzeb. Niezależnie od wybranego modelu, należy pamiętać o montażu urządzenia wentylacyjnego w szafie, niezbędnego do zapewniania odpowiedniej temperatury, tak aby szafa nie uległa przegrzaniu, a urządzenia uszkodzeniu.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze