Obudowy dla przemysłu i urządzeń elektronicznych

Posted by     maj 23, 2018     Home    0 Komentarze
Obudowy dla przemysłu i urządzeń elektronicznych

Obudowa to istotna część każdego urządzenia elektronicznego oraz aplikacji przemysłowej. Element ten spełnia ważne funkcje, od których zależy prawidłowe funkcjonowanie urządzeń, maszyn, aplikacji. Co to są za funkcje? Jak dobrać obudowę do urządzenia? Z czego tworzone są obudowy do urządzeń elektronicznych?

Obudowa uniwersalna pełna z uszami, 35 x 50 x 70, polistyren, czarna, Z8U

Obudowa dla przemysłu i urządzeń elektronicznych - prosty element o ważnych zadaniach

Obudowa to element o dość prostej konstrukcji, jednak spełniający bardzo ważne zadania. Jej zadaniem jest ochrona, a przez to zapewnienie prawidłowego działania i trwałości urządzenia elektronicznego czy aplikacji przemysłowej. Zabezpiecza je przed czynnikami zewnętrznymi, których oddziaływanie mogłoby im zaszkodzić, spowodować ich nieprawidłowe funkcjonowanie.

Jaka powinna być dobra obudowa? Najważniejsze cechy, które powinna posiadać to: trwałość i duża odporność (zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i czynniki zewnętrzne, takie jak wysokie i niskie temperatury czy promieniowanie ultrafioletowe), możliwość łączenia w moduły, łatwość rozbudowy, łatwość prowadzenia okablowania i przewodów, zapewnienie odprowadzania ciepła.

W przypadku niektórych obudów, zwłaszcza do urządzeń elektronicznych, ważną rolę odgrywa także ich wygląd. Często estetyka obudowy wpływa na atrakcyjność całego urządzenia.

Zastosowanie obudów przemysłowych

Obudowy mają praktycznie nieograniczone zastosowanie. Mogą być wykorzystywane na przykład do: komputerów i podzespołów komputerowych, urządzeń telekomunikacyjnych, sprzętu medycznego, urządzeń pomiarowych i wielu innych.

Obudowy do aplikacji przemysłowych i urządzeń elektronicznych mogą być wykonane z różnych materiałów, na przykład z: aluminium, poliestru, polistyrenu, poliwęglanu, ABS, ze stali.

Obudowy z tworzyw sztucznych mają zastosowanie głównie w mniejszych urządzeniach, na przykład przenośnym sprzęcie elektronicznym. Obudowy metalowe są natomiast częściej stosowane w aplikacjach przemysłowych, co wynika między innymi z tego, że są wytrzymalsze i trwalsze. Ich wadą jest jednak to, że ich obróbka mechaniczna jest stosunkowo trudna. Trudniejsza niż obudów z tworzyw sztucznych. Decydując się na obudowę metalową warto wybrać taką, która jest wykonana ze stali nierdzewnej, czyli metalu odpornego na korozję.

Obudowa uniwersalna wentylowana, 59 x 159 x 139, polistyren, szara, Z4AWJ

Ile kosztują obudowy do urządzeń elektronicznych i aplikacji przemysłowych?

Ile kosztuje obudowa? Jest to pytanie, na które tak naprawdę nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem od zastosowania obudowy, jej wymiarów czy materiału z jakiego została wykonana. Może kosztować 2-3 zł, ale równie dobrze może to być kwota rzędu 1600 zł. Wystarczy jednak odwiedzić sklep internetowy z obudowami, żeby w szybki i łatwy sposób dowiedzieć się, jaka jest cena interesującego nas rozwiązania.

Gdzie kupić obudowę do urządzenia?

Szukając sklepu internetowego z obudowami warto zwrócić uwagę nie tylko na cennik, ale także na to, czy oferuje on swoim klientom pomoc w wyborze odpowiedniego produktu. Jeśli nie znamy się za bardzo na obudowach, to pomoc ze strony fachowca będzie nieoceniona. Unikniemy w ten sposób ryzyka związanego z zakupem produktu, który nie będzie pasować do naszej aplikacji czy urządzenia. To oszczędność pieniędzy i czasu.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze